Dr Natalia Siwińska prelegentem Veterinary Professional Development

VetPD – Veterinary Professional Development to firma, która została założona w 2011 roku w Wielkiej Brytanii i jest światowym liderem w organizacji wysokiej klasy szkoleń weterynaryjnych, z wiodącymi światowymi ekspertami merytorycznymi jako wykładowcami. VetPD organizuje szereg kursów praktycznych weekendowych, jak również szkolenia online z szeroko pojętej dziedziny medycyny weterynaryjnej na terenie całego świata. Kursy skierowane są dla lekarzy weterynarii, studentów, jak również dla pielęgniarek weterynaryjnych i techników weterynarii. Prelegenci i instruktorzy biorący udział w VetPD to wyselekcjonowani światowej sławy specjaliści, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, sukcesami i porażkami, bezcennymi praktycznymi wskazówkami i otwarcie poruszają kontrowersyjne tematy.

W jednym z kursów organizowanych przez VetPD jako prelegent brała udział dr Natalia Siwińska, pracownik Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów. Dr Natalia u boku światowej klasy specjalistów chorób wewnętrznych koni, jak Thomas Davis (USA), Harold Schott (USA), Gaby van Galen (Australia) prowadziła panel dyskusyjny dla lekarzy weterynarii z całego świata na temat chorób układu moczowego koni. Była to niezwykła możliwość podzielenia się swoją wiedzą z tego zakresu (rozprawa doktorska dr Natalii dotyczyła biomarkerów wczesnego uszkodzenia nerek u koni), jak również promocji naszej Uczelni.

Jesteśmy dumni z takich specjalistów.

pd_-_equine_urinary_tract_diseases.png