Wręczenie "Złotych Dyplomów" absolwentom rocznika 1971

Wręczenie "Złotych Dyplomów" absolwentom rocznika 1971

23 września 2021 roku odbyła się niezwykle podniosła dla jej uczestników uroczystość wręczenia "Złotych Dyplomów" absolwentom Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu rocznika 1971. Wydarzenie miało miejsce w sali wykładowej Katedry i Kliniki Chirurgii z udziałem kolegium dziekańskiego: prof. Stanisława Dzimiry, prof. Bożeny Króliczewskiej oraz prof. dr. hab. Artura Niedźwiedzia. Przybyło 46 absolwentów, wszyscy w biretach z emblematami Wydziału. Wielu absolwentów nie mogło wziąć udziału ze względu na stan zdrowia, ale też ponad 30 osób nie doczekało tej chwili. W 1971 roku dyplomy odebrało 106 studentów.

Uroczystość rozpoczęła się wejściem pocztu sztandarowego oraz wysłuchaniem hymnu Gaude Mater Polonia. Następnie głos zabrał Dziekan prof. Stanisław Dzimira, który powitał uczestników i przedstawił na historię wydziału, zmiany organizacyjne w przebiegu studiów, rozwój jednostek i wyposażenie Wydziału oraz osiągnięcia naukowe obecnie pracujących wykładowców. Z dużym zainteresowaniem i podziwem wszyscy słuchali, kiedy mówił o wysokiej ocenie akredytacyjnej EAEVE oraz pozytywnej ocenie Polskiej Komisji Akkredytacyjnej. Przedstawił drogę jaką przebył Wydział, kiedy wchodził w skład Uniwersytetu i Politechniki Wrocławskiej, Wyższej Szkoły Rolniczej, Akademii Rolniczej aż po stan obecny, czyli Uniwersytetu Przyrodniczego.

Następnie głos zabrał starosta roku doktor Tadeusz Janaczyk, który przypomniał profesorów i pracowników naszego Wydziału sprzed półwiecza. Mottem tego wystąpienia była sentencja "quod felix, faustum fortunatumque sit", oby to było szczęśliwe, sprzyjające i pomyślne, która była wypisana w Auli Leopoldina w czasie inauguracji w 1965 roku. Te słowa towarzyszyły nam przez całe studia, a właściwie przez całe życie.

Po wystąpieniu dr. Janczyka Rozpoczęła się najważniejsza część tego spotkania czyli wręczenie " Złotych Dyplomów". Bardzo wzruszająca chwila. Jubilaci podziękowali Państwu dziekanom, a szczególnie Panu profesorowi Dzimirze, za zorganizowanie tak wspaniałego spotkania i udział w nim. Uroczystość zamknęło wspólne odśpiewanie Gaudeamus i wyjście pocztu sztandarowego. Wszystko zostało upamiętnione na wspólnej fotografii przed wejściem do Katedry i Kliniki Chirurgii.

Tekst i zdjęcia: absolwenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej rocznik 1971

Złote dyplomy 2021