Wręczenie "Złotych Dyplomów" absolwentom rocznika 1972

Wręczenie "Złotych Dyplomów" absolwentom rocznika 1972

24 czerwca 2022 roku odbyła się niezwykle podniosła uroczystość wręczenia "Złotych Dyplomów" absolwentom Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu rocznika 1972. Wydarzenie miało miejsce w sali wykładowej Katedry i Kliniki Chirurgii UPWr z udziałem członków kolegium dziekańskiego: Dziekana dr. hab. Stanisława Dzimiry, prof. uczelni i Prodziekana ds. studenckich dr hab. Bożeny Króliczewskiej, prof. uczelni.

W 1972 roku dyplomy odebrało 124 absolwentów, zaś na jubileuszowe wręczenie dyplomów przybyły 43 osoby z kraju i zagranicy.

Uroczystość rozpoczęła się wejściem pocztu sztandarowego oraz wysłuchaniem hymnu Gaude Mater Polonia. Następnie głos zabrał Dziekan prof. Stanisław Dzimira, który powitał uczestników i przedstawił  historię Wydziału, zmiany organizacyjne w przebiegu studiów, rozwój jednostek i wyposażenie Wydziału oraz osiągnięcia naukowe obecnie pracujących wykładowców. Z dużym zainteresowaniem i podziwem słuchano, kiedy mówił o wysokiej ocenie European Association of Establishments for Veterinary Education oraz kolejnej pozytywnej ocenie Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Przedstawił również drogę jaką przebył Wydział, kiedy wchodził w skład Uniwersytetu i Politechniki Wrocławskiej, Wyższej Szkoły Rolniczej, Akademii Rolniczej aż po stan obecny, czyli, gdy jest częścią Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Następnie głos zabrał przedstawiciel roku prof. dr hab. Witold Janeczek, który przypomniał profesorów i pracowników naszego Wydziału sprzed półwiecza. Minutą ciszy uczczono Tych, którzy odeszli z grona nauczycieli i absolwentów.

Po wystąpieniu prof. Janeczka rozpoczęła się najważniejsza część tego spotkania czyli wręczenie " Złotych Dyplomów". Była to bardzo wzruszająca chwila. Wśród absolwentów odbierających "Złote Dyplomy" znaleźli się m.in. wspomniany prof. dr hab. Witold Janeczek, były pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prof. dr hab. dr h. c. Zygmunt Pejsak oraz prof. dr hab. Jerzy Niedziółka, emerytowani profesorowie PIW-PIB w Puławach i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Jubilaci podziękowali Państwu Dziekanom, a szczególnie Panu Profesorowi Dzimirze, za zorganizowanie tak wspaniałego spotkania i udział w nim.

Uroczystość zamknęło wspólne odśpiewanie Gaudeamus i wyjście pocztu sztandarowego. Wszystko zostało upamiętnione na wspólnej fotografii, wykonanej przed wejściem do Katedry i Kliniki Chirurgii.

Tekst i zdjęcia: absolwenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej rocznik 1972

Złote dyplomy 2022