Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Młodzi naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobyli 1 936 687 złotych w konkursie Narodowego Centrum Nauki Preludium 20. Przedstawiamy kolejnych pięć projektów, które dotyczą m.in. laserowego skaningu lotniczego, badania mobilności ludzi, wpływu mikroorganizmów na związki polifenolowe czy zmian w islandzkiej glebie.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/doktoranci-upwr-z-grantami-na-badania-3688.html
Prof. Cezary Mitrus z Instytutu Biologii, Zakładu Ekologii Kręgowców i Paleontologii o swojej miłości do ptaków i do Białowieży, o bezkrwawych łowach w puszczy, miejscu człowieka w przyrodzie i nominacji profesorskiej.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-mitrus--ja-po-prostu-kocham-ptaki-3306.html
Nowo mianowany profesor Krzysztof Lech mówi o swoich mentorach, sensie uprawiania nauki, o tym, co w tej nauce otwiera drzwi, ale też o swoim sentymencie do... buraka ćwikłowego i wymaganiach wobec studentów.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-lech--nauka-jest-jak-rozwiazywanie-lamiglowek-4110.html
Nowo powołany prof. Adam Bogacz, gleboznawca, o tym, dlaczego trzeba chronić torfowiska, jak powstaje gleba, dlaczego te w Polsce mają tylko 12 tysięcy lat i co łączy naukę o glebie z... polityką.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-bogacz--torf-tworzy-sie-dlugo-3454.html
Prof. Jerzy Weber – wybitny polski gleboznawca opowiada, czym się różni gleba od ziemi, co to są substancje humusowe i dlaczego ludzkość powinna chronić glebę.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jubileusz_prof_webera-280.html
64 mln złotych, okres 29 miesięcy – największy w Polsce kredyt zaufania przyznany konsorcjum Biocervin. W tym przypadku niemożliwe stało się wykonalne, a ów sukces jest dziełem wyłącznie dwóch twórców.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/porozogenne_komorki_macierzyste_przyszloscia_medycyny_regeneracyjnej-750.html
Naukowcy z trzech Priorytetowych Obszarów Badawczych – weterynaria, technologia i nauki o żywności oraz nauki o środowisku – przyjętych jako wiodące na uczelni od października 2021 do marca 2022 złożyli 22 wnioski projektowe w międzynarodowych konkursach na projekty badawcze w ramach programu Horyzont Europa.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/upwr-widoczni-na-horyzoncie-3797.html
Właśnie skończył 100 lat – urodził się 5 grudnia 1923 roku. Żołnierz Armii Krajowej, więzień stalinowskich łagrów i naukowiec, o którym przyjaciele i wychowankowie mówią krótko – człowiek wartości. Jerzy Kiersnowski.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/100-lat-wyjatkowego-zycia-4203.html
Nowo mianowany prof. Przemysław Bąbelewski o tym, dlaczego zakochał się we Wrocławiu i jego parkach, o znaczeniu drzew w mieście, o ogrodach, o tym, jakie arboretum jest jego zdaniem najpiękniejsze w Polsce i o tym, dlaczego z naszego krajobrazu zniknie brzoza.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-babelewski--nie-istniejemy-bez-roslin-4436.html
Profesor Bogdan Łazarkiewicz, doktor honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wybitny chirurg, przyznaje: – Nie byłoby postępu w medycynie człowieka bez medycyny weterynaryjnej. To tak naprawdę jedność.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/medicina-una--weterynaria-i-postep-w-chirurgii-czlowieka-3408.html

Rezultaty: 1531 - 1540 z 155 podstron

  • 1
  • 153
  • 154
  • 155