Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu powstało pięć nowych Wiodących Zespołów Badawczyc. Ich liderami są prof. Aleksandra Lis, prof. Aleksandra Pawlak, prof. Józef Sowiński, prof. Joanna Szyda i prof. Magdalena Szymura. Przewodniczącą Rady WZB została prof. Anna Chełmońska-Soyta, a jej zastępcą doktor honoris causa UPWr prof. Wolfgang Keller.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/mamy-nowe-wiodace-zespoly-badawcze-i-rade-wzb-4148.html
4-7 października 2016 r. w Algierze odbyły się targi maszyn rolniczych i technologii hodowlanych SIMA-SIPSA. W trakcie obecnej 16. edycji największej tego typu imprezy w regionie wystawiło się 600 firm z 25 krajów (USA, Włochy, Francja, Niemcy)
https://wiksig.upwr.edu.pl/aktualnosci/przedstawiciel-upwr-na-targach-sima-sipsa-w-algierze-125.html
Paweł Borecki ze Szkoły Doktorskiej UPWr prowadzi badania mające na celu ochronę jednego z najbardziej zagrożonych gatunków pingwinów – pingwinów przylądkowych. Jego praca otwiera nowe możliwości w ochronie zagrożonych gatunków poprzez kriokonserwację materiału genetycznego.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/na-ratunek-pingwinom-przyladkowym-4285.html
w sprawie ustalenia i ogłoszenia wyniku wyborów członków Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na kadencję 2020-2024
https://bip.upwr.edu.pl/uniwersytet/uczelniana-komisja-wyborcza/komunikaty-uczelnianej-komisji-wyborczej/kadencja-2019-2023/uchwala-nr-62020-uczelnianej-komisji-wyborczej-z-dnia-21-wrzesnia-2020-r--42.html
w sprawie ustalenia i ogłoszenia wyniku wyborów członków Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na kadencję 2020-2024
https://bip.upwr.edu.pl/uniwersytet/uczelniana-komisja-wyborcza/uchwaly-uczelnianej-komisji-wyborczej/kadencja-2019-2023/uchwala-nr-62020-uczelnianej-komisji-wyborczej-z-dnia-21-wrzesnia-2020-r--13.html
Czy nauka pomoże uratować rysie, tygrysy czy gepardy? Prof. Wojciech Niżański z UPWr uważa, że tak. W tym celu jego zespół tworzy bank nasienia: zamraża komórki rozrodcze zwierząt by w przyszłości, dzięki technikom in vitro, uchronić je przed zagładą.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/bank-nasienia-przyszloscia-ginacych-gatunkow-3664.html
Michał Dudek, doktorant z Instytutu Nauk o Glebie, Żywienia Roślin i Ochrony Środowiska, ze Stypendium im. Alfreda Jahna w zakresie nauk o Ziemi i środowisku. To kolejny doktorant UPWr wyróżniony w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego z inicjatywy Prezydenta Wrocławia.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/michal-dudek-ze-stypendium-im-alfreda-jahna-3931.html
Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności dr Agnieszka Bartmańska – uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne na podstawie cyklu publikacji pod tytułem: „Biologicznie aktywne flawonoidy chmielu i ich pochodne otrzymywane metodami biotechnologicznymi”, nadany uchwałą Rady Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności z dnia 11 czerwca 2019 roku dr inż. Filip Boratyński – uzyskał stopień doktora habilitowanego w (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/doktorzy-habilitowani--ktorzy-odebrali-promocje-poczas-inauguracji-roku-akademickiego-2019-2020
Powołano 15 Wiodących Zespołów Badawczych, które będą pracowały nad rozwojem 7 ewaluowanych dyscyplin UPWr. Przedstawiamy liderów i zakres badań zespołów.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zmiany_na_upwr_wiodace_zespoly_badawcze_powolane-134.html
Profesor Ewa Burszta-Adamiak, kierownik Zakładu Infrastruktury i Techniki Sanitarnej Instytutu Inżynierii Środowiska, liderka Wiodącego Zespołu Badawczego WCE Woda – Klimat – Środowisko i Andrzej Białowiec, kierownik Katedry Biogospodarki Stosowanej i lider WZB Waloryzacji Odpadów i Biomasy (WBVG) znaleźli się w gronie 30 Kreatywnych Wrocławia.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowcy-z-upwr-wsrod-30-kreatywnych-wroclawia-3655.html

Rezultaty: 671 - 680 z 74 podstron

  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 74