W dniu 17 października 2024 roku na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyły się obowiązkowe szkolenia dla nauczycieli akademickich - pracowników WMW oraz dla wszystkich (polsko-, i anglojęzycznych) studentów kierunku weterynaria.
Szkolenie dla nauczycieli dotyczyło nowych wyzwań w dydaktyce – dostępnych narzędzi i sposobów oceny, stosowania cyklu PDCA w pracy nauczyciela akademickiego oraz charakterystyki i problemów młodego pokolenia a także możliwości ich wsparcia przez odpowiednie jednostki uczelni. Wykładowcami byli: prof. dr hab. Marta Kankofer z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie, dr Piotr Woźniak - specjalista ds. wdrażania systemów zarządzania jakością oraz dr Mirosława Pietryka i mgr Patrycja Krzemieniec z uczelnianego Centrum Wsparcia i Dostępności. W szkoleniu wzięło udział ok 130 osób, w tym także pracownicy z innych Wydziałów UPWr.
Studenci z kolei zostali przeszkoleni z zakresu bioasekuracji i biobezpieczeństwa. Szkolenie miało na celu zwiększenie ich świadomości i wiedzy z zakresu bioasekuracji, co jest kluczowe dla ich przyszłej pracy w ochronie zdrowia zwierząt. Wykładowcami podczas szkolenia byli specjaliści w tym zakresie, pracownicy firm: asfbioasekuracja.pl, Zoetis, Meditreandt.pl oraz Oxyline.eu:
Szkolenie zostało zorganizowane w trzech turach, osobno dla roczników: I i II, III i IV oraz V i VI wraz ze studentami English division (wykłady tłumaczono symultanicznie).
Na zakończenie p. Piotr Szczepaniak z Centrum Sieci Komputerowych przeprowadził krótkie szkolenie wprowadzające studentów do obsługi eLogbooka – nowego narzędzia elektronicznego do dokumentowania nabywanych umiejętności praktycznych.
Obecność studentów była sprawdzana za pomocą elektronicznego formularza wyświetlanego przy użyciu kodów QR – na tej podstawie mamy pewność, że w szkoleniu wzięło udział 1256 studentów.