Zaczynamy nowy rok akademicki!

4 października 2022 r. podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski wręczył Medal Komisji Edukacji Narodowej prof. Marcinowi Świtale. Odznaczenie to w tym roku otrzymał również prof. Zdzisław Kiełbowicz.

Z kolei uczelnianą statuetką „Sapere Auso” uhonorowany został dr Piotr Okoniewski, założyciel i właściciel Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Okoniewscy VETOS-FARMA, który od 25 lat współpracuje z Katedrą Farmakologii i Toksykologii UPWr w obszarze działalności naukowej, kształcenia kadry i studentów, wspiera pracowników UPWr w kontaktach międzynarodowych oraz popularyzowaniu osiągnięć naukowych. Współtworzył on także program dydaktyczny dla przedmiotu farmacja weterynaryjna.

fot. Tomasz Lewandowski

Nagrodę w postaci statuetki „Sapere Aude” otrzymała przewodnicząca Wydziałowego Samorządu Studentów Zuzanna Czekaj. Pani Zuzanna może pochwalić się wieloma sukcesami naukowymi, zaangażowana jest w popularyzację nauki oraz promowanie uczelni w kraju i za granicą. Lista jej aktywności i wyróżnień jest doprawdy imponująca, organizuje i wspiera liczne akcje o charakterze charytatywnym i społecznym, pełni funkcję przewodniczącej międzynarodowego Komitetu do Spraw Edukacji Weterynaryjnej IVSA Standing Committee for Veterinary Education.

image-1.jpeg

fot. instagram Zuzanna Czekaj

Prorektor ds. studenckich i edukacji prof. Damian Knecht wręczył dyplomy wyróżniającym się absolwentom studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich.

fot. Tomasz Lewandowski

Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom wyróżnionym podczas uroczystości inauguracyjnych. Dziękujemy za chęci i trud włożony w promocję i rozwój Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu!