Zmarł dr Jan Siembieda

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 4 stycznia 2022 r., w wieku 74 lat, zmarł nagle dr n. wet. Jan Siembieda.

Pan doktor był długoletnim pracownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wspaniałym nauczycielem akademickim, wychowawcą wielu pokoleń lekarzy weterynarii, uznanym autorytetem z zakresu radiologii weterynaryjnej.

Stopień doktora na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej naszej Uczelni uzyskał w 1978 r., był autorem publikacji z zakresu radiologii i chirurgii weterynaryjnej, pełnił funkcję Krajowego Kierownika Specjalizacji Radiologia Weterynaryjna.

Odszedł mąż, ojciec, dziadek i wybitny lekarz weterynarii.

Pogrzeb dr Jana Siembiedy odbędzie się w sobotę, 8 stycznia 2022 r., o godzinie 9:30 na Cmentarzu Parafii Świętej Rodziny przy ul. Smętnej we Wrocławiu.

Wyrazy szczerego współczucia rodzinie i przyjaciołom Zmarłego składają, w imieniu całej społeczności akademickiej Wydziału, Dziekan dr hab. Stanisław Dzimira, prof. uczelni oraz Przewodniczący Rady Dyscypliny Weterynaria UPWr prof. dr hab. Wojciech Niżański.

jan_siembieda.jpg

fot. archiwum rodzinne