Regulacje wydziałowe

Warunki, które musi spełnić student kierunku „weterynaria”, ubiegający się o wyjazd na studia do uczelni zagranicznej lub o wyjazd na praktykę w ramach programu „ERASMUS+”:

1) Zgodę na wyjazd na studia do uczelni zagranicznej może otrzymać student, który nie posiada deficytu punktów ECTS, to jest nie powtarza przedmiotu/semestru
i zrealizował wszystkie przedmioty objęte planem studiów, do dnia złożenia wniosku dotyczącego wyjazdu.

2) Studenci mogą aplikować o wyjazd na 3, 4 i 5 roku studiów. Studenci pozostałych roczników ze względu na dużą liczbę przedmiotów sekwencyjnych nie mogą aplikować o wyjazd

3) Student zobowiązany jest wybrać jako uczelnię przyjmującą tę, na której będzie mógł  zrealizować  wszystkie  przedmioty objęte  programem studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UPWr w danym semestrze lub roku, na który wyjeżdża. Dopuszczalny jest deficyt punktów ECTS, przewidziany w uchwale Rady Wydziału.

4) Każdorazowo przed złożeniem aplikacji na wyjazd zagraniczny, student musi uzyskać zaświadczenie z dziekanatu o średniej ocen oraz o zaliczeniu przedmiotów /semestru/roku do dnia złożenia wniosku.

5) Student, który nie zrealizował przedmiotu/ów w ramach dopuszczalnego deficytu punktów ECTS ze względu na ich brak w ofercie uczelni przyjmującej, może je realizować nieodpłatnie po powrocie do uczelni macierzystej.

6) Student, który nie zrealizował lub nie uzyskał zaliczenia przedmiotu/ów, które miał w planie realizacji w uczelni przyjmującej, zobowiązany jest do ich powtórzenia na uczelni macierzystej w najbliższym możliwym terminie. Powtarzanie przedmiotów jest odpłatne. Wysokość opłaty określają odrębne przepisy.

7) Ze względu na specyfikę kierunku, a także obowiązkowe praktyki wakacyjne wynikające z planu studiów, zgodnie z regulaminem studiów:

a) Na praktykę wakacyjną w ramach programu Erasmus+ trwającą 3 miesiące, mogą wyjeżdżać studenci  2 i 3 roku z zaznaczeniem, iż studenci 2 roku w trakcie praktyki zagranicznej, zobowiązani są do realizacji obowiązkowej dwutygodniowej praktyki hodowlanej. 
Ponadto studenci obu roczników (2 i 3) zobowiązani są do zaliczenia wszystkich przedmiotów objętych planem studiów, do końca trwania sesji zgodnie z terminem obowiązującym w kalendarzu akademickim.

b) Na praktykę wakacyjną trwającą 2 miesiące w ramach ww. programu, mogą aplikować i wyjeżdżać studenci 4 i 5 roku z zaznaczeniem, iż zobowiązani są do zrealizowania w kraju i zaliczenia praktyki w inspekcji weterynaryjnej, a także zaliczenia wszystkich przedmiotów objętych planem studiów, do końca trwania sesji zgodnie z terminem obowiązującym w kalendarzu akademickim.